Публікації

Асоціація машинобудівної та вітроенергетичної промисловості

Електролізні генератори водню

Електролізні генератори водню AIR LIQUIDE

Електролізні генератори: екологічно чисте, надійне та безпечне рішення для забезпечення виробництва воднем.


Електролізні генератори водню спроектовані для виробництва водню високої чистоти для різних галузей промисловості, таких як електронна, скляна, хімічна та металургійна промисловість.


Виробництво водню з використанням електролізних генераторів на сьогоднішній день є одним із найбільш екологічно чистих виробництв. Електролізери підживлюються демінералізованою водою. Для поділу води на водень та кисень використовується лише електричний струм, що не супроводжується викидами СО2.


Використання електролізних генераторів водню забезпечує низькі енерговитрати (3.9 кВтг/м3) та виробництво водню при високому тиску (25 бар хат) без використання водневого компресора. Електролізні генератори водню виробляють від 1.25 Нм3/год до 120 Нм3/год Н2 з чистотою до 99.9998 % завдяки використанню системи DEOXO-осушувача. Крім того, вони можуть виробляти кисень із чистотою 99.5 %.


В електролізних генераторах застосовуються неорганічні мембрани компанії Vandenbor re Hydrogen systems, лідера в галузі електролізної технології.

Постачання 2,5 МВт-ого електролізера для офшорної ВЕС

Французький виробник  Elogen поставить електролізер потужністю 2,5 МВт для CrossWind

Французький виробник  Elogen поставить електролізер потужністю 2,5 МВт для CrossWind – спільного підприємства Shell, Eneco, Siemens Gamesa та Van Oord – у рамках офшорного вітрового проекту біля узбережжя Нідерландів.


Цей контракт є частиною офшорного вітрового проекту Hollandse Kust Noord (HKN). Він розпочнеться з початкового етапу проектування, а потім – виробництва та інтеграції. Електролізер Elogen PEM буде встановлений у морі у 2025 році біля узбережжя Нідерландів (18,5 км від узбережжя) і перетворюватиме електроенергію, вироблену на місці, у зелений водень, що дасть проекту більше гнучкості для адаптації до коливань потужності.


Проект HKN зосереджений на інноваціях з метою накопичення енергії в періоди високого виробництва електроенергії з відновлюваних джерел і вивільнення її в періоди низького виробництва.


Мета CrossWind разом зі своїми партнерами, включаючи Elogen, полягає в тому, щоб допомогти побудувати розумні вітряні електростанції, які зможуть відповідати попиту на електроенергію з відновлюваних джерел і стимулювати перехід до майбутнього з низькими викидами вуглецю.
 

Джерело

Електролізер на морській воді

Електролізер на морській воді може здійснити революцію у виробництві водню

Якщо електролізер, розроблений sHYp, можна назвати революційним, то це тому, що він виробляє безмембранний водень з морською водою або розсолом.


Виробництво зеленого водню з морської води має ту перевагу, що не використовує ресурс, необхідний для існування місцевого населення. Електролізер, пропонований sHYp, здається цілком придатним для роботи з офшорними вітряними електростанціями. Установка має на місці 2 елементи, необхідні для її роботи: вода та електрика. Енергія може подаватися навіть тоді, коли електричних потреб недостатньо для забезпечення роботи вітрогенераторів.
 
Цей сценарій також застосовується до сонячних ферм та хвильових ферм. Електролізер також можна розмістити в порту або будь-якому іншому середовищі, розташованому поруч з морем, він може бути навіть на борту суден і, чому б ні, виробляти водень, необхідний для підключення паливних елементів до двигуна.
 
Зелений водень без опріснення або мембрани... 


Зазвичай електролізери, що забезпечують зелений водень для мобільності, працюють з полімерними електролітними мембранами (електроліз PEM). З одного боку, для отримання достатньо чистого газу для паливних елементів. По-друге, тому, що ці установки сумісні з періодичним виробництвом більшості відновлюваних джерел енергії. Лужний електроліз, за цього  виключений.
 
Компанія в Балтиморі, великому морському порту штату Меріленд (США), не потребує мембран. Крім того, морську воду, що надходить в електролізер, не потрібно знесолювати. Виробництво водню можна здійснити навіть з розсолу.
 
За тією ж ціною, що і сірий водень


Ще одна, далеко не незначна перевага використання морської води або розсолу для живлення електролізера. Можна отримати бажані побічні продукти. Отже, гідроксид магнію та літій.
 
У більш розвиненій архітектурі ключовими є різні інші хімічні речовини, включаючи синтетичне паливо. Крім того, СО2, що міститься в морській воді, може бути уловлений.

 

Ці операції є джерелами доходу, які можуть знизити вартість виробництва водню до вартості парового риформінгу метану. Саме ця перспектива, безсумнівно, привела до того, що компанія венчурного капіталу Green Swan Partners LLC укладе угоду про розвиток бізнесу з sHYp, як передумова для можливого створення спільного підприємства. Його роль полягатиме у вивченні найкращих використань, ринків та світових географічних ситуацій для поширення цієї інновації.
 
Електролізер друкований на 3D


 Надзвичайно інноваційний електролізер, який може швидко поширитися по всьому світу, виготовляється за допомогою 3D-друку. Він не вимагає складної мережі трубопроводів, порівняно з існуючими технологіями. 
 
Для Green Swan Partners, Lala Faiz наголошує, що використання цієї технології "не призводить до токсичних відходів". Перший демонстратор-пілот, готовий до комерціалізації, повинен бути доопрацьований у четвертому кварталі 2021 року.

 

Джерело